Silikon Hortum Çeşitleri

Silikon Hortum Çeşitleri

Evlerin ihtiyaçlarını hem modern hem de ucuz olarak karşılamanın yolu teknolojiden geçmektedir. Gelişen teknolojinin insanlara en büyük hediyesi şüphesiz silikon maddesi olmuştur. Farklı yapıları bulunan bu madde aldığı formlar sayesinde evlerin birçok bölgesinde güvenle kullanılabilmektedir. Yalıtkan özelliğinin anlaşılması ile birlikte hem elektriğe karşı bir savunma aracı hem de estetik açıdan güzellik sağlamaktadır.

Birbirinden farklı molekül yapılarına sahip silikonlar farklı ürünlerin yapımında kullanılmakta ve hayata çeşitli kolaylıklar sunmaktadır. Bu yapının bu kadar değerli ve etken olmasının sebebi yapısında bulunan karbon elementinin yerine silisyum elementinin geçmiş olmasıdır. Bu sayede esneklik ve sağlamlık sağlanmaktadır

Gıdaların yaratacağı deformasyona karşı gösterdikleri yüksek direnç ile gıda sektöründe çok çeşitli silikon conta ve hortumlar kullanım alanı bulurlar. Bunun yanında;  tekstil otomotiv kimya gemi inşa ve elektrik/elektronik sanayi gibi çok geniş bir yelpazede yer alan pek çok sektörde çok çeşitli silikon borular levha ve profiller kullanılırlar.

Call Now ButtonTıkla Ara