Etiket arşivi silikon ürünleri

Silikon Ürünler

Silikon Ürünler

Artık silikon ürünler her anlamda hayatımızda yerini çoktan almış durumdadır. İnşaat alanında, mutfak ürünlerinde, medikal ürünlerde, cerrahi estetikler gibi birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Silikon genelde karbon, silisyum ve oksijen bileşimlerini bünyesinde barındırmaktadır.

 

İnşaat alanında kullanılan silikon ürünler genelde su geçirgenliği yüksek olan yerlerde, ya da birçok malzemeyi montajlamada, yapı elemanlarının birleşiminde, banyo mutfak, lavabo gibi sıhhi uygulamalarda ve elektrik, cam ve piriz izolasyonlarında kullanılmaktadır. Mutfak ürünlerinde ise silikon fırçalar, silikon kek ve börek kapları, silikon kaşıklar, silikon buz kalıpları gibi birçok alanda üretilmekte ve kullanılmaktadır. Mutfak ürünleri kullanım olarak silikon ürünler kesinlikle altını tutmamaktadır. Medikal olarak ise silikon bantlar, silikon yelekler, silikon altlı terlik ve ayakkabılar öne çıkan ürünlerdir.

 

Yine farklı bir anlamda silikon kullanım olarak yüz ve çevresindeki kırışık alanlara dolgu şeklinde silikonlar özellikleri yapılmakta ve göğüs bölgelerinde dikleştirme gibi operasyonel şekilde kullanılmaktadır. Yani silikon çeşitli şekillerde ve farklı kullanım alanlarında hayatımızda hep vardır. Sağlık açısından da silikon ürünler oldukça sağlığa uygundur.

 

Silikon Profil

Silikon Profil

Silikon kimyasal ve fiziksel özellikleri nedeniyle birçok alanda kullanılmaktadır. Silikon kimyanın en katışıksız ve en saf alnıdır. Yaşam standartlarımızı yükselten silikonlar sorunlarımızı çözmede ve yeniliklerde öncülük etmektedir. Cam ve plastiğin özelliklerini içerisinde barındıran silikon başka malzemelerin sahip olamadığı özelliklere sahiptir. Pek çok şekle sokulup kullanılması mümkündür.

 

Kimyasal ürünlerle reaksiyona girmezler. Rutubete karşı dayanıklıdırlar. Yüksek ısıya karşı dayanıklıdır. Esnek hareketli yapıya sahiptirler. 250 derece ısıya kadar dayanabilme özelliğine sahiptir. Ozona karşı dayanıklıdır. Bulundukları ortamlarda yüksek performans göstererek çalışırlar. İşte bu özelliklerle silikon profiller kullanım alanıyla birçok ihtiyaca cevap verebilen sağlıklı ürünlerdir.

 

Silikon maddesinden conta, boru, fitil, profil ve daha birçok mamul üretilerek insanlığa faydalığı hale getirilmektedir. Müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda silikon profiller numune ve çizim üzerinden üretilebilmektedir. Sağlık sektörü başta olmak üzere otomotiv sektörü, beyaz eşya sektörü, sanayi, makina imalatı, gıda sektörü, tekstil sektörü, elektrik ve termik sektörü, güvenlik ve savunma sektörü İlaç sanayi gibi pek çok sektörde kullanılmaktadır.

 

Ayrıca ısıtma ve soğutma sanayide de silikon profiller kullanılmaktadır. Hem kullanıcıları hem de üreticileri memnun eden silikon ürünleri diğer ürünlere göre daha çok tercih edilmektedir. Ve birçok firma günümüzde müşterinin isteği doğrultusunda silikon profil imalatı yapmaktadır.

 

Call Now ButtonTıkla Ara