Etiket arşivi silikon ürünler

Silikon Ürünler

Silikon Ürünler

Artık silikon ürünler her anlamda hayatımızda yerini çoktan almış durumdadır. İnşaat alanında, mutfak ürünlerinde, medikal ürünlerde, cerrahi estetikler gibi birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Silikon genelde karbon, silisyum ve oksijen bileşimlerini bünyesinde barındırmaktadır.

 

İnşaat alanında kullanılan silikon ürünler genelde su geçirgenliği yüksek olan yerlerde, ya da birçok malzemeyi montajlamada, yapı elemanlarının birleşiminde, banyo mutfak, lavabo gibi sıhhi uygulamalarda ve elektrik, cam ve piriz izolasyonlarında kullanılmaktadır. Mutfak ürünlerinde ise silikon fırçalar, silikon kek ve börek kapları, silikon kaşıklar, silikon buz kalıpları gibi birçok alanda üretilmekte ve kullanılmaktadır. Mutfak ürünleri kullanım olarak silikon ürünler kesinlikle altını tutmamaktadır. Medikal olarak ise silikon bantlar, silikon yelekler, silikon altlı terlik ve ayakkabılar öne çıkan ürünlerdir.

 

Yine farklı bir anlamda silikon kullanım olarak yüz ve çevresindeki kırışık alanlara dolgu şeklinde silikonlar özellikleri yapılmakta ve göğüs bölgelerinde dikleştirme gibi operasyonel şekilde kullanılmaktadır. Yani silikon çeşitli şekillerde ve farklı kullanım alanlarında hayatımızda hep vardır. Sağlık açısından da silikon ürünler oldukça sağlığa uygundur.

 

Silikon Boru

Silikon Boru

Kullanım alanının geniş olması ile çok fazla tercih edilen ürünlerden biride silikondur. Sanayi sektöründen tutunda sağlık alanına kadar silikon malzemesi kullanılmaktadır. Fizik özelliğinde hiçbir değişim olmayan silikon yüksek ısı ve düşük ısıya rahatlıkla dayanabilmektedir. İşte bu sebeplerle her sektörde en çok tercih edilen ürün durumundadır.

Evlerde kullandığımız silikonlar sıvı olur ve biz onları mutfak, banyo, tuvalet gibi alanlarda sıkma yöntemi ile kullanırız. Fitil şeklinde olanlarda ahşap kapı pencerelerinde kullanılmaktadır.

 

Genellikle silikon boru sağlık ve kimya sektöründe çok tercih edilmektedir. Bu borular kimyasal çözücülere karşı dayanıklıdır. Diğer malzemelere yapışmama özelliği göstermektedir. İstenilen her ölçüde ve renkte silikon boru imalatı birçok firma tarafından günümüzde yapılmaktadır. Silikon ürünler aşırı ısı yalıtımlarına karşı direnç gösterir ve dayanıklıdır. Mükemmel fiziksel ve elektriksel özelliklere sahiptir. Tıbbi ekipmanlarda çok kullanılmaktadır. Sterilizasyon tıpta önemli olduğu için silikon boru bu konuda çok başarılıdır.

 

Silikon ürünler medikal dünyasında da çok kullanılmaktadır. Tek kullanımlık şekliyle sağlık uzmanlarının işine çok fayda sağlamaktadır. Silikon imalatı çeşitleri ile gelişen teknoloji sayesinde iyice ilerleme göstermiştir. Şerit, conta, lama, boru çeşitleri ile her alanda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Silikon dünyasının yelpazesi çok geniş ve insanlara faydalıdır.

Silikon Lama

Silikon Lama

Silikon çok fazla tercih edilen ürünlerdendir. Sanayi alanından tutunda sağlık alanına kadar çok geniş bir kullanım alanı söz konusudur. Yüksek ve düşük sıcaklıklara dayanma özelliği gösteren silikon lama her alanda kullanılabilmektedir.

 

Otomotiv sektörü, sanayi, elektrik ve termik sektör, güvenlik ve savunma sektörü, makina imalatı, tekstil sektörü ve gıda sektöründe kullanımı çok yaygındır. Ayrıca yalıtımda kullanılmaktadır. Yüksek kaliteye sahip olması, sızdırmazlık özelliği, yüksek ısı ve düşük ısıya dayanıklılık gösterme özelliği yalıtım işinde de silikon kullanmaya yöneltmiştir.

 

Esneklik özelliğine sahiptir. Hava direnci çok yüksektir. Yalnız bazı maddelere karşı direnç gösterir. Bunlar; asit, baz, uv ışınları, gıda, yağ, akışkanlardır. Yüksek mekanik özellikler gösterdiği için EP katkılı yağlarda önerilmez.-60 derece ile 220 derece arasındaki sıcaklıklarda kullanılır. Hatta 260 dereceye kadar dayanma özelliği gösterir. Elektrik iletiminde conta olarak kullanılabilmektedir. Hayal gücünüzün zenginliğine bağlı olarak üçgen, kare olarak istediğiniz şekilde üretilebilir. Silikon çeşitleri olarak fitil, lama, boru, conta şekilleri vardır. Müşterilerin istekleri doğrultusunda bol çeşitleri ile sunulmaktadır.

 

2.Dünya Savaşı sırasında askeri uygulamalarda ticaret alanında kullanılmak üzere geliştirilen bu silikon ürünleri günümüzde de hala geliştirilerek yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Bükülmeye karşı çok dayanıklılık göstermektedir. Silikon dünyası çok geniş bir dünyadır ve istenilen her alanda sağlıklı bir şekilde kullanılmaktadırlar.

Call Now ButtonTıkla Ara