Etiket arşivi silikon ürün özellikleri

Silikon Ürün Özellikleri

Silikon Ürün Özellikleri

Son dönemin parlayan yıldızı silikon hayatın her anını daha kolay ve güvenli hale getirmek için etkinliğini artırmaya devam etmektedir. Birbirinden farklı alanlarda kullanılıyor olması yapıca daha etken hale gelmesini sağlamaktadır.

Silikonlar genel olarak elektriği çok iyi yalıtma özelliğine sahip maddelerdir. Dolayısıyla yalıtım malzemesi olarak çok geniş kullanım alanına sahiplerdir. Bunun yanında su geçirmezliği de sağlarlar. Bu nedenle kullandığımız pek çok ürünün suya dayanıklılığını arttırmak için de kullanılabilirler.

Genel olarak silikonların hemen hepsi eksi yetmiş ila artı üç yüz santigrat dereceler aralığında elastikiyetleri ve formları bozulmadan kullanılabilirler.Silikonların yukarıda bahsedilen özellikleri sebebiyle örneğin ameliyathane şartlarında kullanılan pek çok cihazda yahut diş hekimliği cerrahisinde kullanılan bazı cihazlarda silikon hortumlar kullanılarak sağlık sektörüne hizmet verirler.

Son dönemde artış gösteren silikon hortum çeşitleri de sevenlerini memnun etmektedir. Farklı görünüşü ve sağlamlığı sayesinde tam not almayı başaran bu maddeye siz de hayran kalacak ve her alanda kullanmak isteyeceksiniz.

Silikon Ürünler

Silikon Ürünler

Artık silikon ürünler her anlamda hayatımızda yerini çoktan almış durumdadır. İnşaat alanında, mutfak ürünlerinde, medikal ürünlerde, cerrahi estetikler gibi birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Silikon genelde karbon, silisyum ve oksijen bileşimlerini bünyesinde barındırmaktadır.

 

İnşaat alanında kullanılan silikon ürünler genelde su geçirgenliği yüksek olan yerlerde, ya da birçok malzemeyi montajlamada, yapı elemanlarının birleşiminde, banyo mutfak, lavabo gibi sıhhi uygulamalarda ve elektrik, cam ve piriz izolasyonlarında kullanılmaktadır. Mutfak ürünlerinde ise silikon fırçalar, silikon kek ve börek kapları, silikon kaşıklar, silikon buz kalıpları gibi birçok alanda üretilmekte ve kullanılmaktadır. Mutfak ürünleri kullanım olarak silikon ürünler kesinlikle altını tutmamaktadır. Medikal olarak ise silikon bantlar, silikon yelekler, silikon altlı terlik ve ayakkabılar öne çıkan ürünlerdir.

 

Yine farklı bir anlamda silikon kullanım olarak yüz ve çevresindeki kırışık alanlara dolgu şeklinde silikonlar özellikleri yapılmakta ve göğüs bölgelerinde dikleştirme gibi operasyonel şekilde kullanılmaktadır. Yani silikon çeşitli şekillerde ve farklı kullanım alanlarında hayatımızda hep vardır. Sağlık açısından da silikon ürünler oldukça sağlığa uygundur.

 

Call Now ButtonTıkla Ara