Etiket arşivi silikon tambur profiller

Silikon Tambur Profilleri

Silikon Tambur Profilleri

Silikon ürünlerinin kullanım alanları oldukça geniştir. İnşaat sektöründen tutun da sağlık sektörüne kadar her alanda kullanılan silikonların kullanılmadığı yer hemen hemen yok gibidir. Silikon ürünler insan sağlığına zarar vermemektedir bu yüzden de mutfak eşyalarımızda bile silikon maddelerle karşılaşmaktayız. Silikonlardan kullanım amacına oldukça uygun ürünler üretilmektedir. Piyasaya baktığımızda da silikon ürünlerin satış oranlarının diğer ürünlere oranla oldukça yüksek olduğunu görmekteyiz.

Silikon şeritlerden tutun da silikon tambur profillerine kadar pek çok ürün ve alanda kullanılan silikonlar yüksek ısıya dayanabilmektedir. Bu özellikleri sayesinde sanayinin neredeyse bütün alanlarında kendilerine yer bulabilmektedirler. Kimyasal dayanıklılığı da olan silikonların tercih sebeplerinin bir diğeri de elektrik yalıtkanlıklarının olmasıdır. Bu yalıtkanlık sayesinde insan hayatı için bir tehdit unsuru olmaktan uzaktırlar.

Silikonlardan imal edilen ürünleri incelediğimizde hepsinin satış grafiğinin yüksek olduğunu görmekteyiz. Mesela bir silikon hortumun satış grafiği diğer hortumlardan yüksektir. İnsan sağlığına dost olması ve diğer özellikleri sayesinde silikon ürünler tercih edilmeye devam edecektir.

Call Now ButtonTıkla Ara