Etiket arşivi silikon tambur profili

Silikon Tambur Profili

Silikon Tambur Profili

         Silikon kullanılmaya başlandığı 2.Dünya Savaşı yıllarından beri vazgeçilmez bir element olmuştur. Sıvı reçine ve elastomer türleri ile farklı alanlarda kullanılan ve gösterdiği ısı mukavemeti ile iyi bir yalıtım malzemesi olan silikon her daim kullanılmaya devam etmektedir.

Akla gelebilecek birçok alanda kullanılan silikon camlarda inşaatlarda kâğıt ve dokuma sanayinde otomotiv sektöründe ilaç ve tıp alanında gemi ve tersanelerde gıda sanayinde tekstil sanayinde kullanılarak insanların bulduğu en önemli elementlerden bir tanesidir.

Çok güçlü bir madde olan silikon ile üretilen silikon tambur profilleri kullanılacağı yere göre istenilen ebatlarda üretilmektedir. Birçok makinenin önemli parçalarından olan tambur makine kayışının hareket etmesini sağlamaktadır. Silikon tamburun gövde borusunu daha iyi kavraması için kullanılır. Silikon fitiller ile kullanılan alanını sıvı ve hava ile teması kesilerek yalıtım yapılır.

Cam sanayinde fazlaca kullanılan fitil araba kapı ve camlarında da kullanılmaktadır. Silikon boru da sanayinin birçok dalında makinelerde kullanılan borulardır. Kullanıldığı alanda yüksek sıcaklık değerlerinde bozulmayan borular ile gerekli yalıtım yapılmaktadır. Silikon su ısı ve yükseltgenlerin etkisi ile bozulmadığı için kullanıldığı alanda geçirgenliği önleyerek yalıtım sağlamaktadır.

Silikon Boru Çeşitleri

Silikon Boru Çeşitleri

Silikonun kullanım alanları gün geçtikçe yaygınlaşmaya başlamaktadır. Silikonların çeşitleri kullanım alanlarına sağladığı kolaylıklar nedeni ile artırılmaya çalışılmaktadır. Silikondan yapılmış malzemelerden en çok kulanım alanı bulan ürünler silikon borular silikon hortumlar silikon kapı profilleri silikon lamalar silikon contalar ve benzeri pek çok ürünü sıralayabiliriz. Silikon uygulandığı malzeme üzerinde geçirgenliği sıfırlayarak elektrik su nem ısı geçirgenliğini azaltmaktadır.

Bunların çeşitleri Silikon boru Silikon conta silikon levha silikon nargile hortumu silikon şerit silikon hortum silikon kapı Profili silikon lama Silikon fitil ve silikon tambur profil lerdir.  Sıvı silikonlar su sızdırmazlığı sağlamada cila ve köpük önleyici maddelerde kullanılırlar. Silikon yağlar hem yüksek hem de düşük sıcaklıklar için elverişli yağlardır. Silikonlar elektrik yalıtkanı olarak ta kullanılıp ve silikon kauçuğu düşük sıcaklıklarda esneklik gösterir. Genel uygulama nasıl olmalıdır derseniz.

Genel uygulama olarak her yerde rahatlık ile kullanabilirsiniz.  Kullanılacak zemin (küvet pencere arası akvaryum )  gibi yerler ilk önce güzel bir şekilde temizlenip iyice kurutulması beklenmelidir. Islak zeminde silikon tutmaz ve kendini hemen bırakır. Silikonlar esnek bir yapıya sahiptir.

Call Now ButtonTıkla Ara