Etiket arşivi silikon şerit

Silikon Şerit

Silikon Şerit

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte sanayi dallarında kullanımlar yoğunlaşmakta buna bağlı olarak ise geçmişten günümüze kadar gelmiş olan ısıya ve soğuğa olan dayanaklılığının yanında su geçirmez özelliği ile birlikte esnek yapısı ile kullanıldığı alanlarda büyük bir kolaylık sağlamakta olan silikon şerit avantajları artmaktadır.

 

Sanayi dalları içerisinde birçok görev içerisinde bulunan silikon şeritler esnek yapısının verdiği olumlu özellikler ile birlikte giyim sektöründe kendini göstermekte, akvaryum yapım aşamalarında cama kolay yapışma ve su geçirmez özelliği ile birlikte balık ve bitkilere zarar vermeden rahatlıkla kullanılmaktadır. Yaşam alanları içerisinde de lavabo, duşa kabin, küvet gibi ortam içerisinde sudan kaynaklı şişme, zarar görme, patlama gibi problemlerin önüne geçmek amacı ile ayna, tablo, vitrin gibi ürün montajlarında, kapı ve pencere aralıklarında yalıtımı sağlamak, güvenilir bir işlem gerçekleştirmek amaçları ile sıkça kullanılmaktadır.

 

Kullanım amaçlarına göre değişebilen boyut, genişlik ve şekil özellikleri ile birlikte büyük bir uyum sağlamakta olan silikon şeritler hiç bir katkı maddesi içermeyen yapısı nedeni ile hijyenik bir kullanım imkânı sağlaması bakımından büyük bir önem içermektedir.

Silikon Boru

Silikon Boru

Kullanım alanının geniş olması ile çok fazla tercih edilen ürünlerden biride silikondur. Sanayi sektöründen tutunda sağlık alanına kadar silikon malzemesi kullanılmaktadır. Fizik özelliğinde hiçbir değişim olmayan silikon yüksek ısı ve düşük ısıya rahatlıkla dayanabilmektedir. İşte bu sebeplerle her sektörde en çok tercih edilen ürün durumundadır.

Evlerde kullandığımız silikonlar sıvı olur ve biz onları mutfak, banyo, tuvalet gibi alanlarda sıkma yöntemi ile kullanırız. Fitil şeklinde olanlarda ahşap kapı pencerelerinde kullanılmaktadır.

 

Genellikle silikon boru sağlık ve kimya sektöründe çok tercih edilmektedir. Bu borular kimyasal çözücülere karşı dayanıklıdır. Diğer malzemelere yapışmama özelliği göstermektedir. İstenilen her ölçüde ve renkte silikon boru imalatı birçok firma tarafından günümüzde yapılmaktadır. Silikon ürünler aşırı ısı yalıtımlarına karşı direnç gösterir ve dayanıklıdır. Mükemmel fiziksel ve elektriksel özelliklere sahiptir. Tıbbi ekipmanlarda çok kullanılmaktadır. Sterilizasyon tıpta önemli olduğu için silikon boru bu konuda çok başarılıdır.

 

Silikon ürünler medikal dünyasında da çok kullanılmaktadır. Tek kullanımlık şekliyle sağlık uzmanlarının işine çok fayda sağlamaktadır. Silikon imalatı çeşitleri ile gelişen teknoloji sayesinde iyice ilerleme göstermiştir. Şerit, conta, lama, boru çeşitleri ile her alanda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Silikon dünyasının yelpazesi çok geniş ve insanlara faydalıdır.

Call Now ButtonTıkla Ara