Etiket arşivi silikon profil imalatı

Silikon Profil

Silikon Profil

Silikon kimyasal ve fiziksel özellikleri nedeniyle birçok alanda kullanılmaktadır. Silikon kimyanın en katışıksız ve en saf alnıdır. Yaşam standartlarımızı yükselten silikonlar sorunlarımızı çözmede ve yeniliklerde öncülük etmektedir. Cam ve plastiğin özelliklerini içerisinde barındıran silikon başka malzemelerin sahip olamadığı özelliklere sahiptir. Pek çok şekle sokulup kullanılması mümkündür.

 

Kimyasal ürünlerle reaksiyona girmezler. Rutubete karşı dayanıklıdırlar. Yüksek ısıya karşı dayanıklıdır. Esnek hareketli yapıya sahiptirler. 250 derece ısıya kadar dayanabilme özelliğine sahiptir. Ozona karşı dayanıklıdır. Bulundukları ortamlarda yüksek performans göstererek çalışırlar. İşte bu özelliklerle silikon profiller kullanım alanıyla birçok ihtiyaca cevap verebilen sağlıklı ürünlerdir.

 

Silikon maddesinden conta, boru, fitil, profil ve daha birçok mamul üretilerek insanlığa faydalığı hale getirilmektedir. Müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda silikon profiller numune ve çizim üzerinden üretilebilmektedir. Sağlık sektörü başta olmak üzere otomotiv sektörü, beyaz eşya sektörü, sanayi, makina imalatı, gıda sektörü, tekstil sektörü, elektrik ve termik sektörü, güvenlik ve savunma sektörü İlaç sanayi gibi pek çok sektörde kullanılmaktadır.

 

Ayrıca ısıtma ve soğutma sanayide de silikon profiller kullanılmaktadır. Hem kullanıcıları hem de üreticileri memnun eden silikon ürünleri diğer ürünlere göre daha çok tercih edilmektedir. Ve birçok firma günümüzde müşterinin isteği doğrultusunda silikon profil imalatı yapmaktadır.

 

Call Now ButtonTıkla Ara