Etiket arşivi silikon malzeme özellikleri

Silikon Malzemeler

Silikon Malzemeler

Silikon camın da hammaddesi olan silis kumunun belirli işlemlerden geçerek sıvılaştırılması ve işlenmesi sonucunda elde edilen bir üründür. Silikon yıllardır sanayinin olmazsa olmaz ürünleri arasında yer alır. Bu kadar fazla tercih edilmesinin en büyük sebebi çok kullanışlı bir malzeme olmasından kaynaklanır.

 

Silikon malzemeler yüksek ısıya karşı dayanıklıdır. Bu yüzden özellikleri ısı yalıtımında çok tercih edilir. Ayrıca elastik bir yapıya sahip olduğundan diğer plastiklere göre daha dayanıklıdır. Aşınmalara karşı dayanıklı olduğundan uzun yıllar kullanılabilir. Silikonun son yıllarda conta, boru, hortum imalatlarında çok fazla kullanımı vardır.

 

Silikon boru çeşitleri otomotiv, tesisat, elektronik vb. birçok alanda kullanılmaktadır. Ayrıca silikon malzemeler kimyasal maddelerden etkilenmez ve zarar görmezler. Elektrik yalıtımında da kullanılırlar. Silikon tamamıyla doğaldır ve içerisinde kimyasal madde bulunmaz. Bu yüzden çevreye zarar vermeyen ürünlerdir. Silikon kullanımı ile hem dayanıklı hem de kullanışlı malzemeler elde etmek mümkündür. Yüksek sıcaklığa ve soğukluğa karşı dayanıklı, sert ve esnek olan silikon ile üretilen malzemeler her alanda güvenle kullanılabilir. Kullanılan ürünlerde yüksek kalite ve dayanıklılık sağlamaktadır.

Call Now ButtonTıkla Ara