Etiket arşivi silikon levha

Silikon Levha Özellikleri

Silikon Levha Özellikleri

Silikonlar yüksek ısıya dayanıklı maddelerdir. Ayrıca ısı değişimlerinden de etkilenmezler. Erime ya da bozulma gibi durumlar silikonlarda söz konusu değildir. Üstelik insan sağlığı için zararsız olmaları da kullanım alanlarını genişletmektedir. Bu sebeple silikonların mutfaklarımızda kek kalıbı olarak kullanılmasından tutun da silikon contaya kadar çok geniş bir ürün yelpazesi oluşmaktadır.

Yüksek ısıya dayanıklılık tabi ki çok önemli bir özelliktir ama tek başına yeterli olmadığı alanlar vardır. Bu alanlarda silikonun bir diğer özelliği olan elektrik yalıtkanlığı ön plana çıkmaktadır. Elektrik yalıtkanlığı silikonun kullanım alanlarını arttırmaktadır. Silikon tambur profillerinden başlayarak silikon levha ya kadar uzanan bir ürün çeşitliliği bu özellikleri sayesinde mümkündür. Kimyasal dayanıklılığı silikon ürünlerin başka bir özellliği olup tabi ki kullanım alanını daha da genişletmektedir.

Hem kaliteli hem kullanım amacına uygun hem de sağlıklı olan bu tür ürünlerin tercih grafiği her geçen gün insanlar bilinçlendikçe ve silikonun özelliklerini öğrendikçe yükselmektedir. Sizler de ihtiyacınız olan ürünleri satın alırken silikon olanları gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Silikon Boru Çeşitleri

Silikon Boru Çeşitleri

Silikonun kullanım alanları gün geçtikçe yaygınlaşmaya başlamaktadır. Silikonların çeşitleri kullanım alanlarına sağladığı kolaylıklar nedeni ile artırılmaya çalışılmaktadır. Silikondan yapılmış malzemelerden en çok kulanım alanı bulan ürünler silikon borular silikon hortumlar silikon kapı profilleri silikon lamalar silikon contalar ve benzeri pek çok ürünü sıralayabiliriz. Silikon uygulandığı malzeme üzerinde geçirgenliği sıfırlayarak elektrik su nem ısı geçirgenliğini azaltmaktadır.

Bunların çeşitleri Silikon boru Silikon conta silikon levha silikon nargile hortumu silikon şerit silikon hortum silikon kapı Profili silikon lama Silikon fitil ve silikon tambur profil lerdir.  Sıvı silikonlar su sızdırmazlığı sağlamada cila ve köpük önleyici maddelerde kullanılırlar. Silikon yağlar hem yüksek hem de düşük sıcaklıklar için elverişli yağlardır. Silikonlar elektrik yalıtkanı olarak ta kullanılıp ve silikon kauçuğu düşük sıcaklıklarda esneklik gösterir. Genel uygulama nasıl olmalıdır derseniz.

Genel uygulama olarak her yerde rahatlık ile kullanabilirsiniz.  Kullanılacak zemin (küvet pencere arası akvaryum )  gibi yerler ilk önce güzel bir şekilde temizlenip iyice kurutulması beklenmelidir. Islak zeminde silikon tutmaz ve kendini hemen bırakır. Silikonlar esnek bir yapıya sahiptir.

Call Now ButtonTıkla Ara