Etiket arşivi silikon levha özellikleri

Silikon Levha Özellikleri

Silikon Levha Özellikleri

Silikonlar yüksek ısıya dayanıklı maddelerdir. Ayrıca ısı değişimlerinden de etkilenmezler. Erime ya da bozulma gibi durumlar silikonlarda söz konusu değildir. Üstelik insan sağlığı için zararsız olmaları da kullanım alanlarını genişletmektedir. Bu sebeple silikonların mutfaklarımızda kek kalıbı olarak kullanılmasından tutun da silikon contaya kadar çok geniş bir ürün yelpazesi oluşmaktadır.

Yüksek ısıya dayanıklılık tabi ki çok önemli bir özelliktir ama tek başına yeterli olmadığı alanlar vardır. Bu alanlarda silikonun bir diğer özelliği olan elektrik yalıtkanlığı ön plana çıkmaktadır. Elektrik yalıtkanlığı silikonun kullanım alanlarını arttırmaktadır. Silikon tambur profillerinden başlayarak silikon levha ya kadar uzanan bir ürün çeşitliliği bu özellikleri sayesinde mümkündür. Kimyasal dayanıklılığı silikon ürünlerin başka bir özellliği olup tabi ki kullanım alanını daha da genişletmektedir.

Hem kaliteli hem kullanım amacına uygun hem de sağlıklı olan bu tür ürünlerin tercih grafiği her geçen gün insanlar bilinçlendikçe ve silikonun özelliklerini öğrendikçe yükselmektedir. Sizler de ihtiyacınız olan ürünleri satın alırken silikon olanları gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Call Now ButtonTıkla Ara