Etiket arşivi silikon lama

Silikon Lama

Silikon Lama

Gün geçtikçe teknolojik gelişmeler ile birlikte gelişen yaşam standardımız ve sürekli olarak daha hassas hale gelen tüketici taleplerinin nedeni ile silikonlar günümüzde endüstriyel alanda vazgeçilmez hammadde kaynağı haline gelmiştir. Silikonlar şaşırtıcı düzeyde çok yönlüdür, çünkü çekirdek moleküler yapısına farklı molekül ve bileşkenlerin eklenmesi neticesinde niteliklerini geliştirmek ya da modifiye etmek mümkün olmaktadır.

Silikon lama genel olarak yüksek ısı olan bütün yerlerde çok önemli rol oynayan conta vazifesini karşılamak için kullanılan etkili bir silikon çeşididir. Silikon lama çeşitlerini kullanım alanına ve kullanım yerinin büyüklüğüne göre dilediğiniz bir şekilde (üçgen, kare, dikdörtgen vb.) ve istediğiniz ebatlarda size özel olarak imal edilebilmektedir. Silikon profesyonel ya da amatör kullanıcılar için çok iyi olan bir dolgu ve sızdırmazlık malzemesi olarak bilinen ve lama üretimi için çok uygun olan bir maddedir. Elastikiyetini daima koruyabilen bu malzeme yüksek ısıya da dayanıklıdır. Firma olarak silikon lama imalatı işlemlerinde de bu silikon maddesinin en güncel olan versiyonunu bulup müşteri ile buluşturmaktayız.

Silikon Lama Silikon Lama İmalatı Silikon Lama Çeşitleri
Silikon Lama Silikon Lama İmalatı Silikon Lama Çeşitleri

Silikon Lama

Silikon Lama

Silikon çok fazla tercih edilen ürünlerdendir. Sanayi alanından tutunda sağlık alanına kadar çok geniş bir kullanım alanı söz konusudur. Yüksek ve düşük sıcaklıklara dayanma özelliği gösteren silikon lama her alanda kullanılabilmektedir.

 

Otomotiv sektörü, sanayi, elektrik ve termik sektör, güvenlik ve savunma sektörü, makina imalatı, tekstil sektörü ve gıda sektöründe kullanımı çok yaygındır. Ayrıca yalıtımda kullanılmaktadır. Yüksek kaliteye sahip olması, sızdırmazlık özelliği, yüksek ısı ve düşük ısıya dayanıklılık gösterme özelliği yalıtım işinde de silikon kullanmaya yöneltmiştir.

 

Esneklik özelliğine sahiptir. Hava direnci çok yüksektir. Yalnız bazı maddelere karşı direnç gösterir. Bunlar; asit, baz, uv ışınları, gıda, yağ, akışkanlardır. Yüksek mekanik özellikler gösterdiği için EP katkılı yağlarda önerilmez.-60 derece ile 220 derece arasındaki sıcaklıklarda kullanılır. Hatta 260 dereceye kadar dayanma özelliği gösterir. Elektrik iletiminde conta olarak kullanılabilmektedir. Hayal gücünüzün zenginliğine bağlı olarak üçgen, kare olarak istediğiniz şekilde üretilebilir. Silikon çeşitleri olarak fitil, lama, boru, conta şekilleri vardır. Müşterilerin istekleri doğrultusunda bol çeşitleri ile sunulmaktadır.

 

2.Dünya Savaşı sırasında askeri uygulamalarda ticaret alanında kullanılmak üzere geliştirilen bu silikon ürünleri günümüzde de hala geliştirilerek yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Bükülmeye karşı çok dayanıklılık göstermektedir. Silikon dünyası çok geniş bir dünyadır ve istenilen her alanda sağlıklı bir şekilde kullanılmaktadırlar.

Call Now ButtonTıkla Ara