Etiket arşivi silikon lama imalatı

Silikon Lama

Silikon Lama

Silikon çok fazla tercih edilen ürünlerdendir. Sanayi alanından tutunda sağlık alanına kadar çok geniş bir kullanım alanı söz konusudur. Yüksek ve düşük sıcaklıklara dayanma özelliği gösteren silikon lama her alanda kullanılabilmektedir.

 

Otomotiv sektörü, sanayi, elektrik ve termik sektör, güvenlik ve savunma sektörü, makina imalatı, tekstil sektörü ve gıda sektöründe kullanımı çok yaygındır. Ayrıca yalıtımda kullanılmaktadır. Yüksek kaliteye sahip olması, sızdırmazlık özelliği, yüksek ısı ve düşük ısıya dayanıklılık gösterme özelliği yalıtım işinde de silikon kullanmaya yöneltmiştir.

 

Esneklik özelliğine sahiptir. Hava direnci çok yüksektir. Yalnız bazı maddelere karşı direnç gösterir. Bunlar; asit, baz, uv ışınları, gıda, yağ, akışkanlardır. Yüksek mekanik özellikler gösterdiği için EP katkılı yağlarda önerilmez.-60 derece ile 220 derece arasındaki sıcaklıklarda kullanılır. Hatta 260 dereceye kadar dayanma özelliği gösterir. Elektrik iletiminde conta olarak kullanılabilmektedir. Hayal gücünüzün zenginliğine bağlı olarak üçgen, kare olarak istediğiniz şekilde üretilebilir. Silikon çeşitleri olarak fitil, lama, boru, conta şekilleri vardır. Müşterilerin istekleri doğrultusunda bol çeşitleri ile sunulmaktadır.

 

2.Dünya Savaşı sırasında askeri uygulamalarda ticaret alanında kullanılmak üzere geliştirilen bu silikon ürünleri günümüzde de hala geliştirilerek yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Bükülmeye karşı çok dayanıklılık göstermektedir. Silikon dünyası çok geniş bir dünyadır ve istenilen her alanda sağlıklı bir şekilde kullanılmaktadırlar.

Call Now ButtonTıkla Ara