Etiket arşivi silikon kapı profilleri

Silikon Kapı Profilleri

Silikon Kapı Profilleri

Silikon diğer elementlere nazaran insan sağlığına en uygun maddelerdendir. Bu nedenle günlük hayatımızda hemen her alanda silikonla karşılaşmaktayız. Özellikle silikon kapı profilleri alanında lider konumdadır. En çok tercih edilen ve satışı yapılan kapı profilleri silikon olanlardır. Sadece kapı profillerinde değil silikon aynı zamanda diğer pek çok alanda da kullanılan bir maddedir.

Benzer durumlar silikon hortum veya silikon boru silikon conta gibi ürünler için de geçerlidir. Bu ürünler kendi alanlarında ve emsalleri arasında en çok tercih edilen ve satışı yapılan ürünlerdir. Bu ürünlerde silikon kullanılmasının ve silikon kullanıldığı için bu ürünlerin tercih edilmesinin sebebi şüphesiz silikonun özellikleridir. Silikon insan sağlığına dosttur. Kimyasal dayanıklılığı oldukça yüksek olan silikonlar Yüksek ısılara ve değişken ısı derecelerine de uygundur. Bu tür durumlarda erime ya da bozulma göstermezler.

Aynı zamanda silikonların elektrik yalıtkanlığı da mevcuttur. Bu özellikleri sayesinde sanayinin hemen her alanında kullanılmaktadırlar. İnsan sağlığına zararları olmaması sayesinde sağlık alanında dahi kullanılmaktadır ve tüketiciler tarafından her tür silikon ürün tercih edilmektedir.

Silikon Kapı Profili

Silikon Kapı Profili

Silikon kapı profilleri inşaat sektöründe tercih edilen malzemeler grubunda gün geçtikçe daha fazla yer almaya başlamıştır. Silikon kapı profilleri ile günümüz teknolojisinde meydana gelen gelişmeler takip edilerek son derece faydalı ve geniş kullanım alanına sahip malzemeler meydana getirilmektedir.

Silikon şeritler özellikle gıda ilaç otomotiv inşaat bilgisayar ve ısı sanayinde kullanılarak yenilikçilik sağlanmaktadır. Silikon şeritler sayesinde bu ve benzeri sanayilerde kullanılan ürünler üzerinde bakteri mikrop gibi organizmaların üremesi engellenmiş olmaktadır. Ayrıca su geçirgenliği olabilecek alanlara uygulandığında su geçirgenliğini azaltmaktadır.
Silikon şeritlerin uygulama alanlarına göre kimyasal maddelerin ve elektrik akımının geçirgenliğini de azaltalar yüksek koruyucu bir özellik göstermektedir. Kullanım alanına göre farklı renklerde üretilebilen silikon şeritler kullanım alanına göre 900 C◦ ısıya kadar dayanıklılık gösterebilmektedirler. Ayrıca elektriği de gözle görülür derecede izole edebilmektedirler.

Gerçek olmayan silikonların içerisinde solvent dediğimiz uçucu gazlar bulunur. Buda silikonun zamanla çatlamasına ve yarılmasına sebep olur. Dolgu aralıları kuru temiz ve tozdan arındırılmış olmalıdır.

 

Call Now ButtonTıkla Ara