Etiket arşivi silikon kapı profili

Silikon Kapı Profili

Silikon Kapı Profili

Silikon kapı profilleri inşaat sektöründe tercih edilen malzemeler grubunda gün geçtikçe daha fazla yer almaya başlamıştır. Silikon kapı profilleri ile günümüz teknolojisinde meydana gelen gelişmeler takip edilerek son derece faydalı ve geniş kullanım alanına sahip malzemeler meydana getirilmektedir.

Silikon şeritler özellikle gıda ilaç otomotiv inşaat bilgisayar ve ısı sanayinde kullanılarak yenilikçilik sağlanmaktadır. Silikon şeritler sayesinde bu ve benzeri sanayilerde kullanılan ürünler üzerinde bakteri mikrop gibi organizmaların üremesi engellenmiş olmaktadır. Ayrıca su geçirgenliği olabilecek alanlara uygulandığında su geçirgenliğini azaltmaktadır.
Silikon şeritlerin uygulama alanlarına göre kimyasal maddelerin ve elektrik akımının geçirgenliğini de azaltalar yüksek koruyucu bir özellik göstermektedir. Kullanım alanına göre farklı renklerde üretilebilen silikon şeritler kullanım alanına göre 900 C◦ ısıya kadar dayanıklılık gösterebilmektedirler. Ayrıca elektriği de gözle görülür derecede izole edebilmektedirler.

Gerçek olmayan silikonların içerisinde solvent dediğimiz uçucu gazlar bulunur. Buda silikonun zamanla çatlamasına ve yarılmasına sebep olur. Dolgu aralıları kuru temiz ve tozdan arındırılmış olmalıdır.

 

Silikon Boru Çeşitleri

Silikon Boru Çeşitleri

Silikonun kullanım alanları gün geçtikçe yaygınlaşmaya başlamaktadır. Silikonların çeşitleri kullanım alanlarına sağladığı kolaylıklar nedeni ile artırılmaya çalışılmaktadır. Silikondan yapılmış malzemelerden en çok kulanım alanı bulan ürünler silikon borular silikon hortumlar silikon kapı profilleri silikon lamalar silikon contalar ve benzeri pek çok ürünü sıralayabiliriz. Silikon uygulandığı malzeme üzerinde geçirgenliği sıfırlayarak elektrik su nem ısı geçirgenliğini azaltmaktadır.

Bunların çeşitleri Silikon boru Silikon conta silikon levha silikon nargile hortumu silikon şerit silikon hortum silikon kapı Profili silikon lama Silikon fitil ve silikon tambur profil lerdir.  Sıvı silikonlar su sızdırmazlığı sağlamada cila ve köpük önleyici maddelerde kullanılırlar. Silikon yağlar hem yüksek hem de düşük sıcaklıklar için elverişli yağlardır. Silikonlar elektrik yalıtkanı olarak ta kullanılıp ve silikon kauçuğu düşük sıcaklıklarda esneklik gösterir. Genel uygulama nasıl olmalıdır derseniz.

Genel uygulama olarak her yerde rahatlık ile kullanabilirsiniz.  Kullanılacak zemin (küvet pencere arası akvaryum )  gibi yerler ilk önce güzel bir şekilde temizlenip iyice kurutulması beklenmelidir. Islak zeminde silikon tutmaz ve kendini hemen bırakır. Silikonlar esnek bir yapıya sahiptir.

Call Now ButtonTıkla Ara