Etiket arşivi silikon hortumlar

Silikon Hortumlar

Silikon Hortumlar

Silikon hortumlar ve silikon borular tüm sektörlerde kullanılmakla birlikte özellikle otomotiv sektöründe tercih edilmektedir. Silikon malzemenin özelliğinden dolayı ısı nem buhar ve sıvı geçirgenliğine engel olmasının yanı sıra yüksek basınca maruz kalınması gereken durumlarda özellikle de basınca dayanıklı olması sebebi ile ve kimyasal maddelerden etkilenmemesi sebebi ile tercih edilmektedir.

            Silikon hortumlar araçların motor kısmında özellikle tercih edilmekte ve sadece ısı ve buhar değil aynı samanda kimyasal maddelerin geçişini ve motor içerisinde ki diğer parçaların bu gibi kimyasal malzemelerden etkilenmesini engellemektedir. Silikon hortumlar silikonun yüksek dayanımından yola çıkarak çeşitli çap ebat ve boyutlarda tasarlanabilmektedir. Silikon hortumlar sıcaklık sıkıştırma yüksek basınçlı kimyasallarla temas ve benzeri pek çok amaçla kullanılmaktadır. Aracınız için tercih edebileceğiniz en etkili ve kuvvetli ek malzemelerden biridir.

            Silikon borularda silikon hortumlar gibi otomotiv sektörünün yanı sıra endüstri alanında faaliyette bulunan tüm fabrikalarda yüksek basınç ve sıcaklıktan korunmak amaçlı olarak pek çok sektörde tercih edilmektedir. Silikonun yapısını oluşturan silisyum geçirgenliği engellemesinin yanı sıra gıda ve benzeri sektörlerde üzerinde mikroorganizma barındırmaması nedeni ile tercih edilmektedir.

Call Now ButtonTıkla Ara