Etiket arşivi silikon hortum

Silikon Hortumlar

Silikon Hortumlar

Silikon hortumlar ve silikon borular tüm sektörlerde kullanılmakla birlikte özellikle otomotiv sektöründe tercih edilmektedir. Silikon malzemenin özelliğinden dolayı ısı nem buhar ve sıvı geçirgenliğine engel olmasının yanı sıra yüksek basınca maruz kalınması gereken durumlarda özellikle de basınca dayanıklı olması sebebi ile ve kimyasal maddelerden etkilenmemesi sebebi ile tercih edilmektedir.

            Silikon hortumlar araçların motor kısmında özellikle tercih edilmekte ve sadece ısı ve buhar değil aynı samanda kimyasal maddelerin geçişini ve motor içerisinde ki diğer parçaların bu gibi kimyasal malzemelerden etkilenmesini engellemektedir. Silikon hortumlar silikonun yüksek dayanımından yola çıkarak çeşitli çap ebat ve boyutlarda tasarlanabilmektedir. Silikon hortumlar sıcaklık sıkıştırma yüksek basınçlı kimyasallarla temas ve benzeri pek çok amaçla kullanılmaktadır. Aracınız için tercih edebileceğiniz en etkili ve kuvvetli ek malzemelerden biridir.

            Silikon borularda silikon hortumlar gibi otomotiv sektörünün yanı sıra endüstri alanında faaliyette bulunan tüm fabrikalarda yüksek basınç ve sıcaklıktan korunmak amaçlı olarak pek çok sektörde tercih edilmektedir. Silikonun yapısını oluşturan silisyum geçirgenliği engellemesinin yanı sıra gıda ve benzeri sektörlerde üzerinde mikroorganizma barındırmaması nedeni ile tercih edilmektedir.

Silikon Hortum

Silikon Hortum

Silikon hortumlar yüksek ısı direnci sayesinde sanayi gibi birçok alanda vazgeçilmez ürünlerden biridir. Yüksek ısıya dayanıklılığı sayesinde silikon hortumlar gıda, ilaç, kimya sanayisinde son derece fazla kullanılmaktadır. Yaklaşık olarak en az 70 derece en fazla 230 derece sıcaklığa kadar dayanabilme gücü vardır.

 

Yüksek sıcaklığa dayanabilme kapasitesinin yüksek olmasından dolayı birçok alanda kullanılan silikon hortumların birçok çeşidi mevcuttur. Bu silikon hortum çeşitleri kullanımlara göre farklılıklar göstermektedir. Ölçülerine göre ve uzunluklarına göre farklı boyutlarda olan silikon hortumları sayacak olursak oldukça geniş bir rakam çıkmaktadır.

 

Boyutları sizin kendi kullanım amacınıza göre seçmenizde yarar var. Özellikle yüksek ısı direnci sayesinde en çok gıda sektöründe tercih edilen bu silikon hortumlar doğaya olan uyumlu yapısı sayesinde insan sağlığına ve doğanın geleceğine zarar vermemektedir.

 

Hemen her alanda yararlanılan silikon hortumlar gelecekte daha da çok kullanım alanı ile birçok ürün gibi en çok tercih edilenler arasında yerini alacaktır. Firmaların insan sağlığı açısından silikon hortum kullanılması her zaman bir gereklilik haline getirilmelidir.

Call Now ButtonTıkla Ara