Etiket arşivi silikon hortum çeşitleri

Silikon Hortum Çeşitleri

Silikon Hortum Çeşitleri

Evlerin ihtiyaçlarını hem modern hem de ucuz olarak karşılamanın yolu teknolojiden geçmektedir. Gelişen teknolojinin insanlara en büyük hediyesi şüphesiz silikon maddesi olmuştur. Farklı yapıları bulunan bu madde aldığı formlar sayesinde evlerin birçok bölgesinde güvenle kullanılabilmektedir. Yalıtkan özelliğinin anlaşılması ile birlikte hem elektriğe karşı bir savunma aracı hem de estetik açıdan güzellik sağlamaktadır.

Birbirinden farklı molekül yapılarına sahip silikonlar farklı ürünlerin yapımında kullanılmakta ve hayata çeşitli kolaylıklar sunmaktadır. Bu yapının bu kadar değerli ve etken olmasının sebebi yapısında bulunan karbon elementinin yerine silisyum elementinin geçmiş olmasıdır. Bu sayede esneklik ve sağlamlık sağlanmaktadır

Gıdaların yaratacağı deformasyona karşı gösterdikleri yüksek direnç ile gıda sektöründe çok çeşitli silikon conta ve hortumlar kullanım alanı bulurlar. Bunun yanında;  tekstil otomotiv kimya gemi inşa ve elektrik/elektronik sanayi gibi çok geniş bir yelpazede yer alan pek çok sektörde çok çeşitli silikon borular levha ve profiller kullanılırlar.

Silikon Hortum

Silikon Hortum

Silikon hortumlar yüksek ısı direnci sayesinde sanayi gibi birçok alanda vazgeçilmez ürünlerden biridir. Yüksek ısıya dayanıklılığı sayesinde silikon hortumlar gıda, ilaç, kimya sanayisinde son derece fazla kullanılmaktadır. Yaklaşık olarak en az 70 derece en fazla 230 derece sıcaklığa kadar dayanabilme gücü vardır.

 

Yüksek sıcaklığa dayanabilme kapasitesinin yüksek olmasından dolayı birçok alanda kullanılan silikon hortumların birçok çeşidi mevcuttur. Bu silikon hortum çeşitleri kullanımlara göre farklılıklar göstermektedir. Ölçülerine göre ve uzunluklarına göre farklı boyutlarda olan silikon hortumları sayacak olursak oldukça geniş bir rakam çıkmaktadır.

 

Boyutları sizin kendi kullanım amacınıza göre seçmenizde yarar var. Özellikle yüksek ısı direnci sayesinde en çok gıda sektöründe tercih edilen bu silikon hortumlar doğaya olan uyumlu yapısı sayesinde insan sağlığına ve doğanın geleceğine zarar vermemektedir.

 

Hemen her alanda yararlanılan silikon hortumlar gelecekte daha da çok kullanım alanı ile birçok ürün gibi en çok tercih edilenler arasında yerini alacaktır. Firmaların insan sağlığı açısından silikon hortum kullanılması her zaman bir gereklilik haline getirilmelidir.

Call Now ButtonTıkla Ara