Etiket arşivi silikon fitiller

Silikon Tambur Profili

Silikon Tambur Profili

         Silikon kullanılmaya başlandığı 2.Dünya Savaşı yıllarından beri vazgeçilmez bir element olmuştur. Sıvı reçine ve elastomer türleri ile farklı alanlarda kullanılan ve gösterdiği ısı mukavemeti ile iyi bir yalıtım malzemesi olan silikon her daim kullanılmaya devam etmektedir.

Akla gelebilecek birçok alanda kullanılan silikon camlarda inşaatlarda kâğıt ve dokuma sanayinde otomotiv sektöründe ilaç ve tıp alanında gemi ve tersanelerde gıda sanayinde tekstil sanayinde kullanılarak insanların bulduğu en önemli elementlerden bir tanesidir.

Çok güçlü bir madde olan silikon ile üretilen silikon tambur profilleri kullanılacağı yere göre istenilen ebatlarda üretilmektedir. Birçok makinenin önemli parçalarından olan tambur makine kayışının hareket etmesini sağlamaktadır. Silikon tamburun gövde borusunu daha iyi kavraması için kullanılır. Silikon fitiller ile kullanılan alanını sıvı ve hava ile teması kesilerek yalıtım yapılır.

Cam sanayinde fazlaca kullanılan fitil araba kapı ve camlarında da kullanılmaktadır. Silikon boru da sanayinin birçok dalında makinelerde kullanılan borulardır. Kullanıldığı alanda yüksek sıcaklık değerlerinde bozulmayan borular ile gerekli yalıtım yapılmaktadır. Silikon su ısı ve yükseltgenlerin etkisi ile bozulmadığı için kullanıldığı alanda geçirgenliği önleyerek yalıtım sağlamaktadır.

Call Now ButtonTıkla Ara