Etiket arşivi Silikon Conta İmalatı

Silikon Conta

Silikon Conta

Silikonun kullanıldığı alanlardan biri de conta imalatıdır. Silikon conta, imalatı son zamanlarda hızlı bir büyüme ile conta piyasasındaki payını arttırmaktadır. Silikonun sahip olduğu özelliklerin conta imalatına da uygun olması nedeni ile tercih edilen bu imalat oldukça rağbet görmekte, birçok sektörde kullanılmaktadır.

 

Mobilyadan, otomotive, inşaattan tarımda sulama alanlarına kadar geniş bir yelpazede büyüklü küçüklü üretilen conta ve türevi ürünleri birçok alanda güvenle kullanılmaktadır. Silikon yumuşak, esnek, kolay taşınabilir, montajı ve ayrılması kolay üründür. Bu özellikleri kullanan insanların kullandığı her hangi bir sektördeki bütün işlerini kolaylaştırmaktadır.

 

Silikon conta imalatı yapılırken öncelikle silikon maddenin üretimi yapılmaktadır. Silikon üretiminde kullanılan hammadde temin edildikten ve işlenerek silikon yapımına uygun hale getirildikten sonra belirli kalıplara dökülerek conta olarak üretimi sağlanmaktadır.

 

Üretilen bu contalar satılmak üzere müşterilerine ulaştırılmaktadır. Müşterilerinin satıcı firmalara çeşitli kanallardan ulaşarak satın aldığı silikon contalar kullanıldıkları sahalarda güvenli, uzun ömürlü ve avantajlı sonuçlar oluşturmaktadır. Silikon conta imalatı, conta sektörünün devir taşlarından biri olmayı başarmıştır.

Silikon Profil

Silikon Profil

Silikon kimyasal ve fiziksel özellikleri nedeniyle birçok alanda kullanılmaktadır. Silikon kimyanın en katışıksız ve en saf alnıdır. Yaşam standartlarımızı yükselten silikonlar sorunlarımızı çözmede ve yeniliklerde öncülük etmektedir. Cam ve plastiğin özelliklerini içerisinde barındıran silikon başka malzemelerin sahip olamadığı özelliklere sahiptir. Pek çok şekle sokulup kullanılması mümkündür.

 

Kimyasal ürünlerle reaksiyona girmezler. Rutubete karşı dayanıklıdırlar. Yüksek ısıya karşı dayanıklıdır. Esnek hareketli yapıya sahiptirler. 250 derece ısıya kadar dayanabilme özelliğine sahiptir. Ozona karşı dayanıklıdır. Bulundukları ortamlarda yüksek performans göstererek çalışırlar. İşte bu özelliklerle silikon profiller kullanım alanıyla birçok ihtiyaca cevap verebilen sağlıklı ürünlerdir.

 

Silikon maddesinden conta, boru, fitil, profil ve daha birçok mamul üretilerek insanlığa faydalığı hale getirilmektedir. Müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda silikon profiller numune ve çizim üzerinden üretilebilmektedir. Sağlık sektörü başta olmak üzere otomotiv sektörü, beyaz eşya sektörü, sanayi, makina imalatı, gıda sektörü, tekstil sektörü, elektrik ve termik sektörü, güvenlik ve savunma sektörü İlaç sanayi gibi pek çok sektörde kullanılmaktadır.

 

Ayrıca ısıtma ve soğutma sanayide de silikon profiller kullanılmaktadır. Hem kullanıcıları hem de üreticileri memnun eden silikon ürünleri diğer ürünlere göre daha çok tercih edilmektedir. Ve birçok firma günümüzde müşterinin isteği doğrultusunda silikon profil imalatı yapmaktadır.

 

Call Now ButtonTıkla Ara