Etiket arşivi silikon boru

Silikon Boru

Silikon Boru

Kullanım alanının geniş olması ile çok fazla tercih edilen ürünlerden biride silikondur. Sanayi sektöründen tutunda sağlık alanına kadar silikon malzemesi kullanılmaktadır. Fizik özelliğinde hiçbir değişim olmayan silikon yüksek ısı ve düşük ısıya rahatlıkla dayanabilmektedir. İşte bu sebeplerle her sektörde en çok tercih edilen ürün durumundadır.

Evlerde kullandığımız silikonlar sıvı olur ve biz onları mutfak, banyo, tuvalet gibi alanlarda sıkma yöntemi ile kullanırız. Fitil şeklinde olanlarda ahşap kapı pencerelerinde kullanılmaktadır.

 

Genellikle silikon boru sağlık ve kimya sektöründe çok tercih edilmektedir. Bu borular kimyasal çözücülere karşı dayanıklıdır. Diğer malzemelere yapışmama özelliği göstermektedir. İstenilen her ölçüde ve renkte silikon boru imalatı birçok firma tarafından günümüzde yapılmaktadır. Silikon ürünler aşırı ısı yalıtımlarına karşı direnç gösterir ve dayanıklıdır. Mükemmel fiziksel ve elektriksel özelliklere sahiptir. Tıbbi ekipmanlarda çok kullanılmaktadır. Sterilizasyon tıpta önemli olduğu için silikon boru bu konuda çok başarılıdır.

 

Silikon ürünler medikal dünyasında da çok kullanılmaktadır. Tek kullanımlık şekliyle sağlık uzmanlarının işine çok fayda sağlamaktadır. Silikon imalatı çeşitleri ile gelişen teknoloji sayesinde iyice ilerleme göstermiştir. Şerit, conta, lama, boru çeşitleri ile her alanda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Silikon dünyasının yelpazesi çok geniş ve insanlara faydalıdır.

Silikon Profil

Silikon Profil

Silikon kimyasal ve fiziksel özellikleri nedeniyle birçok alanda kullanılmaktadır. Silikon kimyanın en katışıksız ve en saf alnıdır. Yaşam standartlarımızı yükselten silikonlar sorunlarımızı çözmede ve yeniliklerde öncülük etmektedir. Cam ve plastiğin özelliklerini içerisinde barındıran silikon başka malzemelerin sahip olamadığı özelliklere sahiptir. Pek çok şekle sokulup kullanılması mümkündür.

 

Kimyasal ürünlerle reaksiyona girmezler. Rutubete karşı dayanıklıdırlar. Yüksek ısıya karşı dayanıklıdır. Esnek hareketli yapıya sahiptirler. 250 derece ısıya kadar dayanabilme özelliğine sahiptir. Ozona karşı dayanıklıdır. Bulundukları ortamlarda yüksek performans göstererek çalışırlar. İşte bu özelliklerle silikon profiller kullanım alanıyla birçok ihtiyaca cevap verebilen sağlıklı ürünlerdir.

 

Silikon maddesinden conta, boru, fitil, profil ve daha birçok mamul üretilerek insanlığa faydalığı hale getirilmektedir. Müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda silikon profiller numune ve çizim üzerinden üretilebilmektedir. Sağlık sektörü başta olmak üzere otomotiv sektörü, beyaz eşya sektörü, sanayi, makina imalatı, gıda sektörü, tekstil sektörü, elektrik ve termik sektörü, güvenlik ve savunma sektörü İlaç sanayi gibi pek çok sektörde kullanılmaktadır.

 

Ayrıca ısıtma ve soğutma sanayide de silikon profiller kullanılmaktadır. Hem kullanıcıları hem de üreticileri memnun eden silikon ürünleri diğer ürünlere göre daha çok tercih edilmektedir. Ve birçok firma günümüzde müşterinin isteği doğrultusunda silikon profil imalatı yapmaktadır.

 

Call Now ButtonTıkla Ara