Etiket arşivi Silikon Boru Çeşitleri

Silikon Boru Çeşitleri

Silikon Boru Çeşitleri

Silikonun kullanım alanları gün geçtikçe yaygınlaşmaya başlamaktadır. Silikonların çeşitleri kullanım alanlarına sağladığı kolaylıklar nedeni ile artırılmaya çalışılmaktadır. Silikondan yapılmış malzemelerden en çok kulanım alanı bulan ürünler silikon borular silikon hortumlar silikon kapı profilleri silikon lamalar silikon contalar ve benzeri pek çok ürünü sıralayabiliriz. Silikon uygulandığı malzeme üzerinde geçirgenliği sıfırlayarak elektrik su nem ısı geçirgenliğini azaltmaktadır.

Bunların çeşitleri Silikon boru Silikon conta silikon levha silikon nargile hortumu silikon şerit silikon hortum silikon kapı Profili silikon lama Silikon fitil ve silikon tambur profil lerdir.  Sıvı silikonlar su sızdırmazlığı sağlamada cila ve köpük önleyici maddelerde kullanılırlar. Silikon yağlar hem yüksek hem de düşük sıcaklıklar için elverişli yağlardır. Silikonlar elektrik yalıtkanı olarak ta kullanılıp ve silikon kauçuğu düşük sıcaklıklarda esneklik gösterir. Genel uygulama nasıl olmalıdır derseniz.

Genel uygulama olarak her yerde rahatlık ile kullanabilirsiniz.  Kullanılacak zemin (küvet pencere arası akvaryum )  gibi yerler ilk önce güzel bir şekilde temizlenip iyice kurutulması beklenmelidir. Islak zeminde silikon tutmaz ve kendini hemen bırakır. Silikonlar esnek bir yapıya sahiptir.

Silikon Boru

Silikon Boru

Kullanım alanının geniş olması ile çok fazla tercih edilen ürünlerden biride silikondur. Sanayi sektöründen tutunda sağlık alanına kadar silikon malzemesi kullanılmaktadır. Fizik özelliğinde hiçbir değişim olmayan silikon yüksek ısı ve düşük ısıya rahatlıkla dayanabilmektedir. İşte bu sebeplerle her sektörde en çok tercih edilen ürün durumundadır.

Evlerde kullandığımız silikonlar sıvı olur ve biz onları mutfak, banyo, tuvalet gibi alanlarda sıkma yöntemi ile kullanırız. Fitil şeklinde olanlarda ahşap kapı pencerelerinde kullanılmaktadır.

 

Genellikle silikon boru sağlık ve kimya sektöründe çok tercih edilmektedir. Bu borular kimyasal çözücülere karşı dayanıklıdır. Diğer malzemelere yapışmama özelliği göstermektedir. İstenilen her ölçüde ve renkte silikon boru imalatı birçok firma tarafından günümüzde yapılmaktadır. Silikon ürünler aşırı ısı yalıtımlarına karşı direnç gösterir ve dayanıklıdır. Mükemmel fiziksel ve elektriksel özelliklere sahiptir. Tıbbi ekipmanlarda çok kullanılmaktadır. Sterilizasyon tıpta önemli olduğu için silikon boru bu konuda çok başarılıdır.

 

Silikon ürünler medikal dünyasında da çok kullanılmaktadır. Tek kullanımlık şekliyle sağlık uzmanlarının işine çok fayda sağlamaktadır. Silikon imalatı çeşitleri ile gelişen teknoloji sayesinde iyice ilerleme göstermiştir. Şerit, conta, lama, boru çeşitleri ile her alanda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Silikon dünyasının yelpazesi çok geniş ve insanlara faydalıdır.

Call Now ButtonTıkla Ara